Magisch Nepal met de witte toppen van de Himalaya

Nepal – een absolute must voor iedere avontuurlijke motorrijder.

Het avontuur begint al zodra je landt in de chaotisch charmante hoofdstad Kathmandu. Een stad waar heilige koeien door het verkeer slenteren, toeterende tuktuks de straten vullen en eeuwenoude tempels verscholen liggen tussen de moderne wirwar. We nemen hier bewust een extra dag de tijd, want plekken zoals de mystieke Swayambhunath, het historische Kathmandu Durbar Square en de indrukwekkende lijkverbrandingen bij de Pashupatinath Temple zijn simpelweg niet te missen.

Vervolgens laten we het stadsleven achter ons en trekken we dieper de wildernis van Nepal in. We overnachten aan de rand van Chitwan National Park, een immens natuurgebied van 952 km² vol jungle, wildlife en de zinderende geluiden van de natuur. Je slaapt hier op een plek waar Bengaalse tijgers, Indische neushoorns en wilde olifanten leven – letterlijk om de hoek.

Onderweg passeren we Lumbini, de spirituele geboorteplaats van Siddhartha Gautama, beter bekend als Boeddha, ruim 2.600 jaar geleden. Een bijzondere plek waar de stilte bijna tastbaar is tussen kloosters, tempels en wapperende gebedsvlaggen.

Maar het echte avontuur begint pas wanneer we koers zetten naar Lower Mustang, hoog in de Himalaya. We rijden over ruige, onverharde bergwegen waar achter elke haarspeldbocht een nieuw en overweldigend panorama op de bergen verschijnt. Met reusachtige toppen zoals Annapurna en Dhaulagiri die boven het landschap uittorenen, voel je je hier klein – en tegelijkertijd levend als nooit tevoren.

In het eeuwenoude bergdorp Kagbeni slapen we op een plek waar de geschiedenis nog tastbaar is. Je hoort het gerinkel van gebedsklokken, loopt over eeuwenoude stenen straatjes en dineert onder de waakzame blik van een enorme Boeddha. Het dorp voelt als een levend museum, genesteld tussen de bergen en de wind van de Himalaya.

Dit is geen vakantie – dit is een expeditie.
Voor de échte avonturier, de ontdekkingsreiziger, de motorrijder met honger naar het onbekende.

Namaste.

Motorreis Nepal – Mustang

16 Dagen


Type reis: Adventure (  11 dagdelen onverhard )

Reistijd maanden 2022: April, November

Rijdagen: 11

Rustdagen tijdens de tour: 1

Groepsgrootte: 6 – 10 personen

Reissom Rijder:  € 3.299,-

Reissom Duo:  € 3199,-

Neem een optie

Reis informatie:


Vertrek datum:
Datum terug:
Aantal dagen:
Opmerkingen:
4 April 2026
19 April 2026
16
OPEN
24 oktober 2026
8 November 2026
16
AL INSCHRIJVINGEN
10 April 2027
25 April 2027
16
OPEN
30 Oktober 2027
14 November 2027
16
GEGARANDEERD
DAGVANNAARKM
1ThuisVertrek
2AankomstKathmandu
3KathmanduVerblijfCity tour
4KathmanduChitwan160
5ChitwanLumbini170
6LumbiniTansen80
7TansenBaglung150
8BaglungMuktinath120
9MuktinathVerblijf
10MuktinathKagbeni25
11KagbeniPokhara170
12PokharaGorkha140
13GorkhaNuwakot130
14NuwakotKathmandu60
15Kathmanduvertrek
16ThuisAankomst1.205TOTAAL
Hoogte punten van de motorreis Nepal Mustang:

  • Ontdek de levendige hoofdstad Kathmandu

  • Bezoek de mystieke Swayambhunath met panoramisch uitzicht over de stad

  • Verken het historische Kathmandu Durbar Square, vol tempels en paleizen

  • Beleef de indrukwekkende traditionele lijkverbrandingen bij de heilige Pashupatinath Temple

  • Stop in Lumbini, de geboorteplaats van Siddhartha Gautama (Boeddha)

  • Motorrijden met uitzicht op de witbesneeuwde toppen van de Himalayas

  • Overnachten in bijzondere historische hotels en sfeervolle guesthouses

  • Bezoek de heilige bergtempel Muktinath Temple op grote hoogte

  • Ontdek het eeuwenoude bergdorp Kagbeni, toegangspoort tot Mustang

  • Overnacht aan de rand van Chitwan National Park, bekend om neushoorns en tijgers

  • Rijd door de Himalaya op een Royal Enfield Himalayan, de perfecte motor voor ruige bergwegen

  • Geniet onderweg van heerlijk lokaal Nepalese cuisine

Zwaarte van de reis

Nepal wordt in hoogte in drie streken verdeeld. In het zuiden is het laagland, dit wordt de Terrai genoemd. Dit is een tropisch gebied waar olifanten en neushoorns leven. In het noorden is de hoge Himalaya, met besneeuwde toppen, de Annapurna en de voet van de mount Everest. De wegen in dit gebied zijn slecht en lopen dood in het hooggebergte. Tussen deze twee uitersten ligt de zogenaamde lage Himalaya. Onze reis speelt zich in dit laatste gebied. Je komt dus niet op grote hoogte, behalve de nacht in Lower Mustang. De afstanden zijn te niet groot en de reis is in zijn totaliteit daarom niet echt zwaar maar enige ervaring is wel vereist.

Off road

Circa 50 procent van deze reis gaat over onverharde wegen en of paden. Meeste trajecten zijn niet moeilijk maar kan wel vermoeiend zijn. soms zitten er delen bij die even lastig kunnen zijn. Enige off road ervaring of reeds vergelijkbare reizen gedaan is een must.

Kleding

Verplicht zijn een helm motorjas met bescherming hand-schoenen een goede stevige (motor)broek met bescherming of met losse kniebescherming en stevige hoge (berg) schoenen. Het kan vooral in het voor- en najaar erg warm worden in de lage delen van de reis. Een zomer motorjas met becherming is daarom aan te raden. Verder is een goede zonnebril nuttig en een helm met vizier die beschermt tegen het stof. Het regenseizoen valt in de zomermaanden van juni tot en met eind augustus. Wij plannen de onze reizen hiervoor of na. Toch kan het weer alle voorspellingen negeren je dient dus op alle reizen rekening te houden met een mogelijke regenbui.

Visa

Voor Nepal geldt een visumplicht. Echter je hoeft dit visum niet vooraf te regelen, deze koop je bij aankomst op de luchthaven van Kathmandu voor 35,- euro.

Internationaal rijbewijs

Voor deze motorreis heeft u een internationaal rijbewijs nodig die u in uw eigen land vooraf regelt bij de ANWB.

Permit Lower Mustang

Om te mogen rijden in de Lower Mustang moet er vooraf in Kathmandu een permit geregeld worden. Kosten zijn ongeveer 25 usd

In de prijs is het volgende inbegrepen:

  • Alle hotelovernachtingen met meestal ontbijt

  • Motorhuur Royal Enfield Himalayan 411cc

  • Volgauto met lokale chauffeur vanaf 6 deelnemers

  • Meereizende monteur op de motor

  • Nederlandse reisbegeleiding op de motor

  • WA verzekering motor

Wat niet in de prijs is inbegrepen:

  • Vliegticket Amsterdam – Kathmandu Nepal vv
  • Inclusief luchthavenbelastingen en brandstoftoeslagen
  • Benzine

  • Overige maaltijden en drankjes

  • Persoonlijke uitgaven

  • Internationaal rijbewijs bij de ANWB verkrijgbaar

  • Reis/ en annuleringsverzekering

  • Visumkosten ( bij aankomst luchthaven )

  • Permit Lower Mustang ( +- 25 USD )
  • Safari Chitwan Nationaal Park
  • Indicatie zakgeld € 500,-

Extra service die we u kunnen bieden:

  • 1 persoonskamer € 599,-

Recensies over de reis


Allereerst, het was een once in a lifetime trip ! Onvergetelijk. Wij hadden zoveel unieke ervaringen dat het nu al moeilijk wordt om ze allemaal nog boven te halen. Het contact met het kantoor was prima, snel en bondige antwoorden op vragen mijnerzijds. Roland is een bijzondere man, veel ervaring, zeker van zichzelf en een solide off road rijder. Hans en ik waren duidelijk de rijders met de minste off road ervaring en hadden problemen met sommige keuzes van Roland. Steile weggetjes, losse keien en vooral veel zand, weggetjes die wij nooit zelf zouden kiezen. Wij zijn dan ook een aantal keren onderuit gegaan, gelukkig zonder blijvende schade aan mens en machine. Wij zijn trouwens allemaal wel een keer onderuit gegaan. Zegt wel iets over de zwaarte van het parcours. Sunil was altijd de redder in nood en altijd snel ter plekke indien enige hulp nodig was, een absolute held en onmisbaar op deze trip. Over het algemeen was het een fantastische reis. Prachtige landschappen, vriendelijke mensen, veel lawaai en stof, fantastisch eten, UNIEK ! De hoogtepunten van de reis? Muktinath, het hoogste en hoogtepunt van de reis waar ik eindelijk mijn eerste 8000-er mocht zien: Dhaulagiri. De oude weg terug maar Kagbeni en het verblijf aldaar. De safari in Chitwan bleek boeiender dan ik had gedacht vanwege de vogels en de tijger. Het rijden door Pokhara en Kathmandu waren ook hoogtepunten.

JAN MOEKENAPRIL 2024

We hebben een fantastische reis gehad in Nepal. De combinatie natuurschoonheid en cultuur was mooi in balans. Zeker in het hooggebergte is de natuur overweldigend.
We hebben een goede beslissing genomen door de safari tocht te vervangen door een trekking in Muktinath. Deze trekking bleek het toppunt van onze reis.
Er was een mooie afwisseling van offroad- en verharde banen. De offroad was nu en dan uitdagend maar toch telkens goed doenbaar met onze groep.
De motoren waren uitstekend: robuust en krachtig; perfect geschikt voor deze tocht.
Ook de begeleidende 4x4 auto’s waren perfect.
Roland was een super gids: zeer aangenaam persoon. Hij drong zich nergens op, maar was telkens aanwezig waar nodig. Hij lag zeer goed in de groep. Nam kordate beslissingen waar nodig (bv: de eerste gids voor de dames in de 4x4 was zwijgzaam en gaf geen uitleg in de wagen; dit heeft Roland onmiddellijk aangepakt en een nieuwe gids laten komen naar Lumbini. Deze dame was direct een voltreffer. Hierdoor waren onze dames in de 4x4 ook uitermate tevreden van hun reis.)
Bij de meerderheid van de deelnemers wordt deze reis als nummer één bekroont tussen al onze vorige reizen.
Dank voor de organisatie.

Luc groepNovember 2024

Contact met kantoor was Zeer goed. De reis was Zeer goed. De reisbegeleider was Zeer goed. Hoogtepunten van de reis waren Muktinath, kagbeni.

Dominick GallantNovember 2024

Het contact met kantoor was prettig en vriendelijk, adequate mail reacties. De reis is goed uitgebalanceerd, in die zin dat ook de gevorderde off road rijder aan zijn trekken kwam. Ook mooie en diverse overnachtingsplekken gezocht en gevonden, hoewel wat mij betreft, hoe comfortabel ook (ik zwem graag), de grote hotels eenvoudiger hadden gemogen om in de lokale sfeer te blijven. Roland sprak de bijeenkomst momenten goed af. Ik had wel wat meer voorlichting gewild over de route zelf, dat wat ons per dag te wachten stond. Als het doel van de reis is om zoveel mogelijk mensen te bedienen, dan is dat gelukt. Voor elk wat wils met een afwisselend pakket. Natuur, spannend motorrijden en cultuur. Als je van safari houdt dan is dat een hoogtepunt van de reis. Ook de lodge aldaar is supersfeervol, idee dat je in Afrika bent. Prachtig. Hoogtepunten voor mij waren Jomson, Kagbeni en Muktinath. Maar ook Kathmandu vond ik indrukwekkend.

Hans van EsApril 2024

Ik kan terugkijken op een geweldige tijd die ik heb doorgebracht in Nepal, de heen- en terugreis met Quatar via Doha waren prima !! De rondrit in Nepal zelf vond ik een superervaring. Ik was eigenlijk er van uitgegaan dat de reis nog meer een “pilotkarakter” zou hebben. Ik had daarbij gerekend om in iedere plaats van bestemming nog op zoek moeten naar een hotel, dit was echter door Roland al helemaal geregeld. Het land en de bevolking heeft op mij een enorme indruk gemaakt. Ik heb dit zelf nog iets meer kunnen ontdekken door een aantal dagen extra in Kathmandu waardoor ik nog een aantal extra dingen heb kunnen zien. Ik wil jullie nogmaals vriendelijk bedanken voor de reis en wellicht tot een volgende keer' .

Jos BruiningNovember 2023

Veel gestelde Vragen -Motorreis  Nepal Mustang

Waar ligt Mustang in Nepal?

Mustang ligt in het noorden van Nepal, in het indrukwekkende Himalayagebied. De regio staat bekend om zijn ruige berglandschappen, diepe valleien en sterke Tibetaanse invloeden in cultuur en architectuur.

Tijdens deze motorreis rijden we door Lower Mustang, een spectaculair gebied dat bekend staat om zijn dramatische landschappen, traditionele dorpen en prachtige bergpanorama’s. De route volgt onder andere delen van de beroemde Kali Gandaki Gorge, een van de diepste valleien ter wereld.

Hoe hoog rijden we tijdens deze motorreis in Nepal?

Tijdens deze reis rijden we door het Himalayagebied van Nepal en bereiken we hoogtes tot ongeveer 3.800 meter. Vooral in de regio van Muktinath rijden we op grotere hoogte. Omdat de route geleidelijk stijgt, kan je lichaam goed wennen aan de hoogte.

Wat is de beste reistijd voor een motorreis naar Mustang?

De beste periode voor een motorreis naar Mustang is meestal voorjaar ( rond maand April ) en najaar ( rond maand Oktober ). In deze periodes zijn de temperaturen aangenaam en heb je vaak helder zicht op de Himalaya. Het landschap van Mustang is dan op zijn mooist.

Wat voor motoren gebruiken we tijdens deze reis?

Tijdens deze reis rijden we op de Royal Enfield Himalayan 450, een moderne adventure motor die speciaal is ontworpen voor lange ritten en ruig terrein. Met zijn comfortabele zithouding, sterke eencilinder motor en goede vering is deze motor zeer geschikt voor de bergwegen van Nepal.

De Himalayan 450 komt perfect tot zijn recht op de mix van asfalt, gravel en onverharde wegen die we tegenkomen in Lower Mustang. Het vermogen en de stabiliteit maken het rijden in de Himalaya comfortabel, zelfs op grotere hoogte.

Deze motor staat bekend als een van de beste motoren voor avontuurlijke routes in de bergen en is daarom een ideale keuze voor deze motorreis door de Himalaya.

Rijden we alleen de Mustang in deze motorreis?

Nee, tijdens deze reis ontdekken we veel meer dan alleen Mustang. Hoewel Lower Mustang een van de hoogtepunten van de route is, rijden we door verschillende regio’s van Nepal.

De reis begint in Kathmandu en voert ons via prachtige wegen richting het Annapurna-gebied en de bergen rond Pokhara. Vanuit daar trekken we verder de Himalaya in richting Lower Mustang.

Tijdens de reis bezoeken we ook Lumbini, de geboorteplaats van Gautama Buddha. Deze bijzondere plek staat op de UNESCO-werelderfgoedlijst en is een belangrijk spiritueel centrum voor boeddhisten van over de hele wereld.

Juist deze combinatie van Himalaya landschappen, cultuur en historische plekken maakt deze motorreis door Nepal zo bijzonder.

Heb ik veel offroad ervaring nodig voor deze motorreis?

Enige ervaring met onverharde wegen is zeker prettig. Tijdens de reis rijden we een mix van asfalt, gravel en bergwegen. De routes zijn goed te doen voor motorrijders met normale rijervaring, maar het helpt als je al eens op onverhard terrein hebt gereden.

Is het raadzaam om meerdere dagen in Kathmandu te blijven?

Ja, het is zeker aan te raden om een paar extra dagen door te brengen in Kathmandu wanneer je de tijd hebt. De stad is het culturele en historische hart van Nepal en er is ontzettend veel te zien en te beleven.

Je kunt bijvoorbeeld de beroemde tempels en pleinen bezoeken zoals Pashupatinath Temple, Boudhanath Stupa en Kathmandu Durbar Square. Daarnaast is het ook leuk om door de smalle straatjes van Thamel te wandelen, waar je veel restaurants, winkels en gezellige cafés vindt.

Veel reizigers kiezen ervoor om een paar dagen eerder aan te komen of na de motorreis nog wat langer te blijven, zodat ze rustig kunnen wennen aan het land, de cultuur en het tempo van Nepal. Het is een mooie manier om je avontuur in de Himalaya te beginnen of af te sluiten.